21.03.2022

KOMPOZİSYON VE ŞİİR YAZMA YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ.

"12 Mart İstiklâl Marşı'nın Kabul Edildiği Gün ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü" etkinlikleri kapsamında Kurtuluş Savaşı'nın amacını ve ruhunu, milletin bağımsızlık istek ve azmini dile getiren İstiklâl Şairimiz'in dizelerinde hissettiğimiz milli ve manevi ruhu yansıtacak ve yaşatacak şekilde ülke genelinde Ortaokullar arası kompozisyon yazma;

"18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi" etkinlikleri kapsamında devletin bekası, milletin huzuru için iman dolu göğüsleriyle Çanakkale'yi geçilmez kılan, Anadolu'daki Milli Mücadele'nin meşalesini ateşleyen şehitlerimizin kutlu mücadelesini diri tutmak amacıyla ülke genelinde lise öğrencileri arasında düzenlenen şiir yazma yarışmasına müracaat eden öğrencilerimizin eserleri değerlendirilerek dereceye giren eserler belirlenmiştir.

Kompozisyon Yazma Yarışmasında İlçemizde Birinciliği Şehit Ali Şen Korkut Ortaokulu 6. Sınıf Öğrencisi Sıla BALTACI, İkinciliği, Şehit Ali Şen Korkut Ortaokulu 6. Sınıf Öğrencisi İbrahim AYTAÇ, Üçüncülüğü Şehit Barış Efe İmam-Hatip Ortaokulu 7. Sınıf Öğrencisi Şefika Zeynep ÇELEBİ alarak ödül almaya hak kazanmışlardır.

Şiir Yazma Yarışmasında İlçemizde Birinciliği Eflani Borsa İstanbul Çok Programlı Anadolu Lisesi 9. Sınıf Öğrencisi Emine AKYEL, İkinciliği, Eflani Borsa İstanbul Çok Programlı Anadolu Lisesi 10. Sınıf Öğrencisi Rabia Nur YAZICI, Üçüncülüğü Eflani Borsa İstanbul Çok Programlı Anadolu Lisesi 9. Sınıf Öğrencisi Yılmaz METİN alarak ödül almaya hak kazanmışlardır.

Söz konusu yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri İlçe Kaymakamımız Sayın BÜŞRA GÜNEŞ, Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet ÇELEBİ ve İlçe Müftümüz Sayın Dr. Saim GÜNGÖR tarafından takdim edildi.