09.04.2021

MEVLİD-İ NEBİ GENÇLİK BİLGİ YARIŞMASI

Toplumun bütün kesimlerine din hizmeti sunan T.C Diyanet İşleri Başkanlığımız, toplumsal yapının önemli bir kesimini oluşturan gençlerin milli ve manevi değerler ekseninde yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla dini, sosyal, kültürel, eğitim alanlarında sistematik ve kalıcı çalışmalar yürütmektedir.

          Bu kapsamda Başkanlığımız, Hz. Peygamber'in örnek şahsiyetini, ahlâkî değerlerini gençlere tanıtmak, dini, ahlaki ve manevi değerleri canlı tutmak amacıyla üniversite öğrencilerine yönelik "Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması" düzenlemiştir.

         Başvurular 05 Nisan 2021 tarihinde başlayacak olup, 19 Mayıs 2021 tarihinde saat 23.59’a kadar devam edecektir.

         Yarışmacılar Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları arasında yer alan “Hadislerle O’nu Anlamak” isimli eserden sorumlu olacaklardır.

         Yarışmacılar http://yayinsatis.diyanet.gov.tr/ adresinden yahut satış bürolarından söz konusu eseri temin edebileceklerdir.

         Yarışmaya, örgün veya açık öğretime devam eden üniversite öğrencilerinden 01.01.1993-01.01.2004 arasında doğanlar katılabilecektir.

        Yarışma Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Detaylı Bilgi, Diyanet İşleri Başkanlığımızın  https://yarisma.diyanet.gov.tr/ adresi ve Müftülüklerimizden alınabilecektir.