23.01.2017

4-6 Yaş Din Eğitimi Yarıyıl Tatili

İlçe Müftülüğümüzce 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında Şehit Ali ŞEN Korkut Orta Okulu Anasınıfında 4-6 Yaş Çocuklarımıza yönelik “Okul Öncesi Din Öğretimi Projesi” kapsamında açılan Kursumuz yarıyıl tatiline sevinçle girdi.

Kursumuzda yavrularımıza, Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı müfredat çerçevesinde; Kur'an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler öğretilerek çocukların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verilmektedir. Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim okumayı, İslam’ın temel prensiplerini ve bir Müslümanın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğrenmektedirler.

Bunun yanı sıra çocuklar, sosyal ve fiziksel gelişimde etkili olan sosyal etkinlikler ile el becerisi ve özgüveni gelişmiş, saygılı, hayata sevgiyle bakan bireyler olarak yetişmeleri sağlanacaktır.

Yarıyıl tatili öncesi Kurslarımızı ziyaret eden İlçe Müftümüz Mehmet GÜNAYDIN; 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursumuzun karne törenine de katılarak Kurs Öğreticileri ve  kursiyerlerimize, bu kutlu Kur'an hizmetlerine maddi-manevi emeği geçen herkese özellikle kursun açılmasında sınıf tahsis ederek desteklerini esirgemeyen Okul İdaresi ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze şükranlarını ifade etti.